7 Април, 2026

Рекордните 479 дрона изстреляха окупатори срещу Украйна тази нощта

Рекордните 479 дрона изстреляха окупатори срещу Украйна тази нощта

илюстративна снимка: Униан

Тази нова серия от нападения на руски дронове идва в момент, когато Киев и Москва трябва да разменят пленници и телата на войници, убити от двете страни в конфликта

Русия е изстреляла рекордните 479 дрона с експлозиви срещу Украйна, съобщиха украинските военновъздушни сили след последната серия от атаки, които идват в момент, когато Москва продължава да отхвърля исканията на Киев за прекратяване на огъня.

В изявление на украинските военновъздушни сили се казва, че 460 от тези безпилотни летателни апарати са били прихванати или неутрализирани, както и 19 от 20-те ракети, изстреляни от Русия.

„На 10 места бяха регистрирани удари“, добави то, без да дава повече подробности.

На 1 юни Украйна съобщи, че през нощта срещу нея са били насочени 472 безпилотни летателни апарата, което е рекорден брой дотогава, по данни на военновъздушните сили за АФП.

Тази нова серия от нападения на руски дронове идва в момент, когато Киев и Москва трябва да разменят пленници и телата на войници, убити от двете страни в конфликта.

Размяната трябваше да се осъществи през уикенда, но според ръководителя на украинското военно разузнаване Кирил Буданов най-накрая трябва да се осъществи тази седмица.

Във вечерното си обръщение украинският президент Володимир Зеленски обеща да продължи с размяната на военнопленници с Русия. Той обаче обвини Русия, в "политическа игра" и осуетяване на бързата размяна на военнопленници, която беше договорена на мирните преговори в Истанбул.

"За съжаление от руска страна не се предоставени пълните списъци за размяната. Това са повече от 1000 души - както постигнахме съгласие в Истанбул. В типичния си стил Русия опитва да превърне дори тези въпроси в мръсна политическа и информационна игра".

Украинският президент каза, че координира усилията на отговорните министерства. По думите му всяко неспазване от страна на Москва на хуманитарните споразумения поставя под съмнение усилията на САЩ и на други страни да сложат край на конфликта. Двете страни се обвиняват взаимно в забавяне на процеса. Вчера Украйна обяви, че размяната с Русия на военнопленници и тела на убити войници, която трябваше да се осъществи през уикенда, ще се състои следващата седмица,

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Цялата иранска цивилизация ще загине тази нощ, ако...

Тръмп: Цялата иранска цивилизация ще загине тази нощ, ако...

„Не искам това да се случи, но вероятно ще стане“, написа американският президент в социалната мрежа Truth Social

Орбан ще купи нефт за 500 милиона долара от САЩ, за да "плати" подкрепата за изборите

Орбан ще купи нефт за 500 милиона долара от САЩ, за да "плати" подкрепата за изборите

Унгария беше и остава един от последователните противници на отказа на ЕС от руски енергоносители.

„На вашите услуги“ - стенограма разкрива как Орбан предлага помощ на Путин "по всякакъв начин"

„На вашите услуги“ - стенограма разкрива как Орбан предлага помощ на Путин "по всякакъв начин"

Орбан нарича Путин приятел, отбелязвайки, че близките им връзки датират от среща през 2009 г. в Санкт Петербург