11 Април, 2026

Ренета Инджова: Всеки ден протестирам, институциите са узурпирани от прокуратурата

Ренета Инджова: Всеки ден протестирам, институциите са узурпирани от прокуратурата

Ренета Инджова

Призовавам Борисов по най-бързия начин да подаде оставка

"Не мога да бъда в обувките на премиера, затова го призовавам по най-бързия начин да подаде оставка, да разпусне узурпирания от него парламент, защото той е убежището, което гласува за неговото оставане. След това оставка да подаде главният прокурор на страната". Това заяви бившият служебен министър-председател Ренета Инджова пред БТВ. Тя заяви, че всеки ден от началото на протестите е пред Министерски съвет. "Винаги съм се борила срещу мафията, дали в МС, дали в чужбина. Сега съм там заради децата на България", коментира тя.

По думите й лозунгите по картоните на протестиращите говорят за истинско осмисляне на политическата действителност у нас и за правилен политически поглед. Тя смята, че страната ни през последния месец се намира във всички централни и най-важни световни медии с един и същ профил - чекмеджета с пари, оръжие на бюрото. "Той (Бойко Борисов б.ред.) с нищо не направи усилие да покаже, че това е аранжировка", изтъкна тя. 

Според нея институциите са узурпирани от прокуратурата. "Не можем да връщаме назад гнева на хората, защото тогава те ще пострадат от издевателствата на едно полудяло във властта си, в престъпленията, в поругаването на реда управление", подчерта тя. Инджова обясни, че в началото на протестите може би е имало повече възрастни хора, но с напредването на времето младите са преобладавли. "Това са и деца, които следват в чужбина и тези, които се връщат и тези, които са източникът на инвестиции в България. Други няма освен тези, които работят навън и носят пари. И те сега остават без перспектива", заяви тя. 

"Рискът от онова, което следва за нашите управляващи, е по-малък от онова, което се готвят да направят - да тьпчат върху протестиращите, да ги газят, да ги смажат. А виждам, че те са толкова разгневени и толкова е насъбрана обидата от безправието, от робския начин на живот, че няма да се спрат. Колкото и да са обречени на неуспех, ще продължат", допълни Инджова. 

Сподели:

Коментари (0)

Крадци се надвикват - "Дръжте крадеца"

Крадци се надвикват - "Дръжте крадеца"

Безобразие от мащаба на договора с "Боташ" не се е случвало досега в България - при все целия дълъг списък на олигархичен произвол пред лицето на завладяните институции

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да  е и.д главен прокурор

Янкулов: Конституционният съд без никакво съмнение постанови, че Сарафов повече не може да е и.д главен прокурор

По думите му казусът е толкова ясен, че той не бива под никаква форма да става някаква разменна монета на политическия терен

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

Сметната палата: Близо 2,5 пъти са се увеличили сигналите за конфликт на интереси

От февруари 2026 г., с промяна в Закона за Сметната палата, одитната институция изпълнява и част от дейността на закритата Комисия за противодействие на корупцията