4 Юли, 2026

Реорганизират движението в София заради посещението на папата

папа Франциск

Затварят част от столицата, защото визитата му се смята за високорискова

Посещението на папа Франциск в началото на май ще създаде доста неудобства за хората в София, стана ясно от думите на главния секретар на МВР Ивайло Иванов, предаде БТА.

Причината - визитата на главата на Римокатолическата църква се смята за високорискова. За организацията на мероприятието вече има и създаден щаб.

Едновременно с това започва работа и по сигурността на двата вота тази година, обобщи вътрешният министър Младен Маринов след отчета за работата на столичната полиция за миналата година.

Папа Франциск пристига на апостолическо пътуване в България на 5 май. Той ще остане в София и Раковски до 7 май, когато ще отпътува за Скопие.

През февруари експерти по сигурността, логистиката и протокола от Ватикана огледаха възможните маршрути, по които ще се движи делегацията от Светия престол. Най-вероятно за посещението в Раковски самолетът на папа Франциск ще кацне на военното летище в Граф Игнатиево. След това Негово светейшество ще продължи към Раковски с прословутия папамобил.
Сподели:
БОЕЦ осъди Иван Христанов и МЗХ за отказ да предоставят информация за договори на Георги Тахов

БОЕЦ осъди Иван Христанов и МЗХ за отказ да предоставят информация за договори на Георги Тахов

От организацията определят съдебното решение като победа за обществения интерес и прозрачността при разходването на публични средства

Скандалът с PNR: Използвана ли е антитерористична система за политически цели?

Скандалът с PNR: Използвана ли е антитерористична система за политически цели?

Бившият вътрешен министър Калин Стоянов поиска обяснения от МВР, ДАНС и ГДБОП за достъпа до международната система PNR, предназначена за борба с тероризма и тежката организирана престъпност

Радев и вицепремиерите му не уважиха коктейла на Американското посолство

Радев и вицепремиерите му не уважиха коктейла на Американското посолство

Оправдали се с посрещането на знакова натовски генерал, коментират в дипломатическите среди

Коментари (0)