26 Юли, 2026

Републиканец от Ню Мексико е с обвинения за стрелби срещу политически опоненти

Републиканец от Ню Мексико е с обвинения за стрелби срещу политически опоненти
Снимка: архив

Соломон Пеня бе арестуван в понеделник

Бивш кандидат на републиканците за местна власт в щата Ню Мексико е изправен пред няколко криминални обвинения за организиране на стрелби срещу домовете на законодатели демократи, предаде БНР.

Соломон Пеня, който загуби битката за местна власт в Ню Мексико, бе арестуван в понеделник във връзка с четири стрелби по сгради. Той е изправен пред няколко обвинения като стрелба по жилищна сграда, стрелба от превозно средство и притежание на оръжие от осъдено за криминално престъпление лице. Преди да се включи в надпреварата за местната власт, Пеня e излежал близо седемгодишна присъда по обвинения, свързани със схема за кражба, в това число за подбуждане на малолетно лице към престъпни деяния.

Сега той е обвинен, че е организирал няколко стрелби по домовете на четири законодатели-демократи като за целта се смята, че е наел съучастници. След ареста стана ясно, че при една от стрелбите куршуми са се приближили близо до спящо 10-годишно дете на местен сенатор. Няма ранени при стрелбите. Според асоциацията на собствениците на блока, в който Пеня живее, цитирана от Ен Би Си, той често е говорил против президента Джо Байдън и е бил сприхав спрямо съседите си, които са споделяли противни на неговите политически възгледи.

Кандидатът за местен законодателен пост загуби през ноември, след като събра 26 процента от гласовете срещу 74 за демократа Мигел Пи Гарсия. От полицията в Албъкърки посочиха, че Пеня е твърдял, че загубата му е била резултат от изборни измами.

Случаят бе масово заклеймен, като в същото време се разпали отново дебатът за това дали разпространяваната от бившия президент Доналд Тръмп риторика за измами по изборите има силата да доведе до случаи на насилие. 

Сподели:
Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

Русия с безумни обвинения към Запада на форум на ОССЕ във Виена

В изявлението се съдържат и твърдения, че част от доставеното на Украйна западно въоръжение попада на нелегалния оръжеен пазар и се пренасочва през територията на други държави, сред които и България

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

US-генерал: Западът трябва да се научи колко оръжие да произвежда, за да не загуби голяма война

Русия е загубила и попълнила запасите си от 4000 танка в Украйна, докато Великобритания има само 200, изтъква бившият върховен главнокомандващ на съюзническите сили в Европа Кристофър Каволи

  The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

 The ​​New York Times: "Адските санкции" са заседнали в американския Конгрес

Камарата на представителите излезе във ваканция без да гласуват санкциите, а Сенатът ще се опита да разгледа законопроекта следващата седмица, който май се оказва препъни камък

Коментари (0)