9 Юли, 2026

Републиканци искат импийчмънт на Байдън заради провала в Афганистан

Републиканци искат импийчмънт на Байдън заради провала в Афганистан
Джо Байдън

Висши представители на Републиканската партия в САЩ с ожесточени критики към президента Джо Байдън заради ситуацията в Афганистан. Чуха се дори и идеи да се поиска импийчмънт на американския държавен глава.

"Трябва ли Байдън да подаде оставка или да бъде отстранен от длъжност заради провалите му в ситуацията в Афганистан? Да. Но това ще ни остави начело с вицепрезидента Камала Харис, което е десет пъти по-лошо", написа в Twitter Ники Хейли, - постоянен представител в ООН в администрацията на предишния президент на САЩ Доналд Тръмп (2017-2018).

"Ако президентът Тръмп можеше да бъде разследван и предложен за импийчмънт заради един телефонен разговор, то сега е време да започне разследване на Байдън поради груба небрежност в Афганистан. Разследването и установяването на виновниците ще бъде по-късно, но имаме нужда от нов върховен главнокомандващ сега! Властта, която ни накара да влезем в това, няма компетентността и волята да ни измъкне от него", написа конгресменът Рони Джаксън в Туитър.

"Джо Байдън трябва да поеме отговорност за починалите американски военни при взривовете до летището днес, и да се оттегли. Трябва да пазим военните си в безопасност и да защитаваме страната си", написа на свой ред в Туитър конгресменът Грег Стюби.

"Администрацията на Байдън излъга на още един фронт. Нашите военни загинаха поради провалите на тази администрация. Няма оправдание за това. Призовавам президента Байдън, държавния секретар Антъни Блинкен, и началникът на Щаба генерал Марк Мили да подадат незабавно оставка", написа в Туитър конгресменът Майкъл Клауд.
Сподели:
България получава 7 миночистача за мисията съвместната противоминна група с Румъния и Турция

България получава 7 миночистача за мисията съвместната противоминна група с Румъния и Турция

Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави

Коментари (0)