Републиканци за България: Комисията по досиетата да каже колко от лицата в новата власт са били в редиците на ДС
Демократичната общност призова от години в управлението на страната ни да не участват лица от бившата Държавна сигурност. Но към днешна дата ситуацията у нас не е точно такава.
Всички партии в дясно, говореха за лустрация, включително и в предишната предизборна кампания. Сега, обаче, сякаш витае странна тишина около няколко въпроса:
Има ли сред новоизбраните представители на властта хора, които са били сътрудници на ДС?
Ще остави ли белег това върху Служебния кабинет и ще понесат ли своята отговорност президентът Румен Радев и министър-председателят Стефан Янев? Самите те под влиянието на определени управляващи партии ли са?
Недоумение буди фактът, че всички политически партии, които коментират актуалните проблеми не изразяват позиция върху новите назначения на областните управители у нас.
Ето защо ПП „Републиканци за България“ призоваваме Комисията по досиетата да направи спешна проверка има ли действащи министри, зам.-министри, съветници на министерства и областни управители, които са имали агентурно минало като щатни и нещатни служители и сътрудници на бившата Държавна сигурност.
Още от България
Заоблачава се, на места се очакват валежи с гръмотевична активност
Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, за София – около 31°
Георги Кандев: Политиката е ново поприще, обмислям дали да променя посоката на живота си
Бившият временно изпълняващ длъжността гл. секретар на МВР сподели, че е работил в синхрон с Андрей Гюров, но по редица въпроси се е разминал с Иван Демерджиев
Димитър Стоянов: Ще подкрепя Йотова за президент, независимо кого ще издигне ПБ
Не очакваме атака от Иран срещу България, предприели сме всички необходими мерки, увери военният министър