18 Август, 2026

Решението на ЦИК - напълно в духа на превзетата от Лъжата и Измамата държава

Решението на ЦИК - напълно в духа на превзетата от Лъжата и Измамата държава

Българщина ли е измамата?

Евгений Кънев

Решението на ЦИК едва ли е изненада - то е напълно в духа на превзетата от Лъжата и Измамата държава. И сега гологлавият борец за правда от диванчето ще пропусне да обясни в патетичните си ФБ постове защо неговите двама представители в ЦИК гласуваха с триглавата ламя, която щеше да изчегъртва. Дали пък не чака хартиен бонус да мине бариерата?

Ако човек анализира нашата публичност - то ще види Измамата почти във всяко дело на нашите власти. 

Същият ден съдът узакони избраниците на съдебната власт в новия Висш съдебен съвет, въпреки доказаното гласуване десетки пъти от един и същи IP адрес. 

Какво да кажем за измамниците в парламента, които обикалят ТВ студията да лъжат, че не те са блокирали важни решения за държавата като съдебната реформа, Шенген и Еврозоната?

А възрожденците, дето готвят референдум с диплянки с манипулативни лъжи за лева? Чийто лидер си купи къща с партийни пари, държи влогове в евро, а съпругата му - о, ужас - е получила соросоидни пари от западна фондация и го направи предател?

А самият президент, дето едно приказва в чужбина, а друго у нас? Който се бори за мир чрез капитулация на Украйна ?

Спомняте ли си колко години медиите натрапваха образа на Ахмед Доган като голям политик, защото бил се задържал толкова дълго в политиката? Защото бил хитър и ловък? Но нищо не казват, че го пазят денонощно и че електоратът му гласува под строй. Камо ли за порциите.

А ББ, който с противоположни твърдения почти всеки ден - в рамките на самия ден - оцеля толкова дълго време почти без санкция от избирателите? 

Това е медийния образ на успешния политик - който трябва да се облегне на ХитърПетърския народен архетип за измамника, представен позитивно като умник, като хитрец.

И пак опираме до ценностите. 

Българщина ли е измамата?

Сподели:
Демерджиев:  Петрохан е пресечна точка на много интереси

Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси

Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи  съдебната битка за Панаира

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира

Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото

Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

Коментари (0)