Решението за "Грипените" е избързващо и предопределящо, според депутата от ГЕРБ Емил Христов
Не бива по никакъв начин президентът да се опитва да предопределя решение на правителството, заяви пред БНТ депутатът от ГЕРБ Емил Христов и член на комисията по отбрана. Той определи решението за "Грипените" като "избързващо" и "предопределящо".
"Фактът, че служебният кабинет се опита много бързо да представи една служебна експертиза пред обществеността, без да има небходимост от това, вече ни навежда на мисли, че те са бързали, с каква цел, нека да видим. Това са действително много големи средства. Тези пари, дадени за отбрана, променят качествено възможностите на ВВС, нормално е и Народното събрание, и медиите, и българските граждани да се интересуват от това, как са изразходвани, какво ще се случи след преговорите", заяви Емил Христов.
Той уточни, че ако бъде създадена анкетна комисия, тя няма да повлияе върху работата на кабинета. "Няма да промени сроковете, но ако в работата си се натъкне на някакви факти или смущаващи обстоятелства, тя би могла по някакъв начин да ги направи достояние и на медиите, и на правителството, така че да се вземат своевременно мерки. Убедени сме, че всички, които са участвали в този процес, ще съдействат. За да стане ясно и на обществеността, и на медиите какво точно се е случило. Да изчистим това съмнението за някаква субективност, за предопределеност и намеса в целия процес", допълни Емил Христов. По думите му не е трябвало да се представят резултати от експертизата без да има приемственост.
Още от България
12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор
След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда
Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни
"Там, където няма обществена подкрепа и обществена защита на либералната демокрация, е съвсем естествено да арестуват и журналисти, и активисти, защото "пречат" на властта", пише той
БНТ отговори на Васил Терзиев за избора на домакин на „Евровизия 2027“
БНТ изпрати отговор до столичния кмет относно избора за град домакин на „Евровизия 2027“