12 Август, 2026

Кремъл чака оставката на Лукашенко, Решетников не прогнозира светло бъдеще в отношенията със САЩ

Кремъл чака оставката на Лукашенко, Решетников не прогнозира светло бъдеще в отношенията със САЩ
Леонид Решетников

„Отношенията ни със САЩ няма да са добри, както никога не са били. Ние нямаме официална информация за победата на Джо Байдън. Всичко, което имаме, е от медиите и затова не сме честитили. Не очакваме нито подобряване, нито влошаване със САЩ“. Това заяви бившият директор на Руския институт за стратегически изследвания Леонид Решетников в предаването „Свободна зона с Георги Коритаров“ по ТВ Европа.   

„В Беларус има криза. Там работи съветска система и се очакват реални промени и модернизация. Лукашенко ще подаде оставка и трябва да го направи. В Москва политически експерти мислят по същия начин, за да не се стига до задънени улици с лоши последствия на Беларус. Ние сме един народ и никой не иска да се повтаря ситуацията с Украйна. Ако дойде Байдън на власт, то той е много свързан с Украйна. Аз не виждам как могат да се подобрят отношенията. Възможни са военни конфликти с Киев, ако шефовете им в САЩ предприемат мерки", каза още Решетников. "Войната между Аербайджан и Армения не е неочаквана. Малките конфликти се повтаряха всяка година. Турция да си стои в своите граници и да не се намесва в конфликта. Нашите войски малко попречиха на войната в Нагорни Карабах. Имаме минус в нашата външна политика, защото не можахме да помогнем на Баку", коментира руският анализатор. 

Сподели:
Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

Зеленски разкри плановете на врага: Кремъл се готви да мобилизира няколкостотин хиляди руснаци

„Всичко се потвърждава от вътрешни руски документи – те я подготвят за есента, точно след имитацията на парламентарните избори“, подчерта той

Тагарев: Правителството крие информация за дрона!  Радев  харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна

"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия

Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон

Коментари (0)