Това да може да се случи само ако висшето училище "трайно" не осъществява учебен процес
Държавата да може да закрива неработещи висши училища по ускорена процедура и по предложение на Министерския съвет след одобрение на парламента.
Това да може да се случи само ако висшето училище "трайно" не осъществява учебен процес.
Това реши комисията по образование в Народното събрание, която прие на първо четене законопроект за промени в Закона за висшето образование, внесен от "Има такъв народ", предаде Дневник.
Сега предвиденият ред е много бавен, би могъл да отнеме и 10 години, подкрепи законопроекта министърът на образованието Красимир Вълчев, който се включи в заседанието.
В момента се изисква повторен отказ от акредитация от Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА), има дълга процедура на обжалване, съдебен контрол, допълни той и увери, че предложеният механизъм би помогнал "системата по-бързо да се очисти от рискови фактори".
Още от България
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона
Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“