8 Февруари, 2026

Решиха изборите в Украйна да са през юли

Решиха изборите в Украйна да са през юли

Владимир Зеленински

Зеленски се договори за разпускане на Радата с лидерите на фракциите

Президентът на Украйна Владимир Зеленски се договори с лидерите на фракциите във Върховната Рада за разпускане на парламента и провеждане на предсрочни избори, предава агенция УНИАН.

Това заяви на брифинг председателят на Радикалната партия Олег Ляшко, като отбеляза, че указът за разпускане на парламента трябва да бъде обнародван в сряда или до края на седмицата. Той посочи ориентировъчно, че предсрочния парламентарен вот ще се състои на 21 юли.
По думите на първия заместник-председател на Върховната Рада Ирина Геращенко, изборите ще се проведат или на 21, или на 28 юли. Тя отбеляза, че държавният глава се е обърнал към парламента с молба да се проведе извънредно заседание на парламента, за да бъдат приети изменения в избирателното законодателство.

Сподели:

Коментари (0)

Шефът на канцеларията на Стармър изненадващо подаде оставка

Шефът на канцеларията на Стармър изненадващо подаде оставка

Британският премиер е изправен пред най-голямата криза откакто е на власт заради аферата "Епстийн"

Киев налага нови санкции на Русия: кои са санкционираните?

Киев налага нови санкции на Русия: кои са санкционираните?

А стратегическата цел на тези забрани те да доведат в рязка промяна в ситуацията на фронта и по-скорошното прекратяване на войната

Двоен стандарт за мир: САЩ притискат Киев за избори, докато Москва отхвърля всички компромисни предложения

Двоен стандарт за мир: САЩ притискат Киев за избори, докато Москва отхвърля всички компромисни предложения

Доклад на ISW и информация на Reuters показват засилен натиск от Вашингтон върху Украйна за ускоряване на мирния процес, докато Кремъл продължава да блокира преговорите и да настоява за пълна капитулация