15 Януари, 2026

Решиха съдбата на полицейския шеф, свил печеливш фиш от възрастна жена

Решиха съдбата на полицейския шеф, свил печеливш фиш от възрастна жена

Съдът остави в ареста зам.-началника на 3-то РПУ в София, другият служител на реда е освободен

Софийският районен съд остави в ареста заместник-началника на 3-то районно управление в София Красимир Любомиров. Другият служител на реда, арестуван за опит за измама с печеливш фиш на тотото - началник група в Столичната дирекция на вътрешните работи Николай Стоименов, бе освободен. 

Двамата бяха задържани за 72 часа, след като, според обвинението, присвоили печеливш тото фиш. Припомняме, че в края на януари възрастна жена стана жертва на джебчии. Сред откраднатото бил билетът с печалба от 12 000 лв. След кражбата тя пуснала жалба, но сигналът й не бил заведен по стандартната процедура. Според прокурор Иван Петров пропуск в СДВР е допуснал фишът да бъде присвоен. Докато не се предаде на материално отговорно лице, фишът не се води никъде, обясни прокурорът, цитиран от БГНЕС. Адвокатът на обвиняемия полицай от СДВР - Георги Ценев, заяви, че според него към момента няма достатъчно доказателства и на този етап отказа да коментира.

Прокурорът разкри, че двамата обвиняеми са имали възможност по време на работа да се срещнат с възрастната жена.
Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.