30 Април, 2026

Ресторантьорите се отказаха от протестите, започват акция "Свобода за бизнеса"

Ресторантьорите се отказаха от протестите, започват акция "Свобода за бизнеса"

Двете браншови организации на заведенията - СЗБ и БАЗ заявиха, че спират протестните си действия. Оттам обясниха, че въпреки това остават във висока стачна готовност, а в Пловдив на 16 август ще се проведе последната демонстрация. Предупредителният залп беше даден, заявиха те.

"А за да не си помисли някой, че сме се отказали, стартираме акция "#СВОБОДАЗАБИЗНЕСА". "Свобода за бизнеса" ще се изразява в поставянето на специално направени за целта плакати на витрините на обектите, както и чрез споделяне на постове в социалните мрежи. Целта - да покажем, както на държавните институции, така и на цялата общественост, че ще се борим докрай, за да защитим правото си на труд", категорични са те.

Вчера РЗИ покани на среща ресторантьорите.

Припомняме, на 10 август директорът на РЗИ Данчо Пенчев каза, че ще има ограничаване на дейността на заведенията в София - заради увеличаване на болните от коронавирус.

По-късно заведенията обвиниха в геноцид служебното правителство.

На 11 август ресторантьорите излязоха на протест и поискаха оставката на Кацаров.

Сподели:

Коментари (0)

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Шофьорът, който е карал без книжка без книжка и с 1,67 промила, все пак е бил хванат след проявена от нарушителя агресия