27 Април, 2026

Ревизоро: Трябва да се затегнат правилата за движението на цистерните

Ревизоро: Трябва да се затегнат правилата за движението на цистерните

Емил Димитров-Ревизоро

Ако на ДАИ им тежи да ги проверяват, да го прехвърлим на КАТ, предложи депутатът

Трябва да се затегнат правилата за движението на цистерните, превозващи горива. Ние за нашите коли плащаме застраховки "Гражданска отговорност", а за цистерните не се плаща и няма кой да ги глоби, заяви в студиото на БНТ депутатът от Обединените патриоти и председател на Комисията за наблюдение на приходните агенции и борба със сивата икономика и контрабандата в Народното събрание Емил Димитров-Ревизоро. Ако на ДАИ им тежи да проверяват цистерните, да го прехвърлим на КАТ, предложи депутатът. Комисията установи как горивата влизат в страната, складове и бензиностанциите, където се манипулират уреди, има двойни цистерни. Ние затворихме целия кръг как се е случило в България. Имаше институции, които се опитаха да укрият какво е ставало, но пък други се похвалиха с резултатите - заловени организирани престъпни групи, хакери и т. н., каза той.

Той коментира и незаконния реекспорт на лекарства, престъпните схеми за който бяха разкрити пред обществеността преди няколко дни. "Схемите за износ на лекарства се практикуват от години. Оказва се, че хората, които внасят лекарствата, са същите, които ги изнасят. Щом разберат, че в чужбина дават двойно и тройно по-добра цена, веднага събират всичко от търговската мрежа и го изнасят зад граница. Надяваме се всички политически сили да се обединят около криминализирането на незаконния реекспорт на медикаменти. Не може нуждаещ се човек да отиде в аптеката и там съответното лекарство да липсва - тази практика трябва да бъде прекратена", заяви Димитров. Хората, когато отидат в аптеката и си намерят лекарството, ще видят, че има ред в тази държава, добави Ревизоро.
Сподели:

Коментари (0)

Цветан Цветанов: Завладяването на държавата започна с Орешарски

Цветан Цветанов: Завладяването на държавата започна с Орешарски

и

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Преди да предаде властта служебният кабинет призовава да се обединят усилията за обявяването на лагера „Белене“ за групова недвижима културна ценност

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

"Онзи ден алгоритъмът на Фейсбук ми предлага да последвам някаква жена, която е написала, че дала на група индийски астролози да правят ведически хороскоп на Румен Радев преди изборите без да знаят, че това е той. И те й казали, че бил голям политик, Цезар на цезарите и Сократ на идващото политическо време и пр.", пише тя