14 Май, 2026

Ревизоро с първи горещи коментари след номинацията му за министър

Ревизоро с първи горещи коментари след номинацията му за министър

Емил Димитров - Ревизоро

Не изгарям от желание да съм министър, скромно отбеляза депутатът от ВМРО

Не искам да има напрежение, искам мандатът да се изкара до край. Очевидно трябва да се плати много скъпа цена. Очевидно всички са решили, че аз трябва да я платя. Не изгарям от желание, но ако някоя работа трябва да се свърши, ще я свърша.

Това коментира Емил Димитров- Ревизоро от ВМРО в отговор на въпрос защо се е съгласил да бъде номиниран за нов екоминистър след оставката и ареста на Нено Димов. Той уточни, че в този случай не се чувства жертва.

Запитан дали може да се справи с ресора, Димитров посочи: „Има програма за първото полугодие.  За второто полугодие събирам идеи, чакам ги от вас. Още не съм избран вие вече ме питате какво мисля и какво не мисля. Не съм избран, вие говорите за нероден Петко“.

Димитров обясни, че ако все пак бъде одобрен за екоминистър, ще трябва да се запознае със ситуацията в Перник. Да види източен ли е язовирът, не е ли. Тече ли 60% в града, не тече ли. Това от вчера ли е или от 100 години. Защо през цялото време е текло, а сега водата липсва. Ако не даваме вода на бизнеса, това означава ли, че трябва да отиде в чужбина.

„Ако дадеш вода на завода си затворник- така ли излиза“, попита риторично Ревизоро.

Сподели:

Коментари (0)

Разглеждат техническото решение мост да свърже пътя при свлачището Смолян – Пампорово

Разглеждат техническото решение мост да свърже пътя при свлачището Смолян – Пампорово

Докато се строи, ще търсим възможност да се направи временен обходен път, неговото изграждане ще започне веднага. Ще направим най-бързата процедура, заяви пред медии министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков

Иван Таков: Докладът на Терзиев за частите на Паметника на Съветската армия е отчаян PR ход

Иван Таков: Докладът на Терзиев за частите на Паметника на Съветската армия е отчаян PR ход

Столичният общински съвет се съгласи Столична община да придобие имот в район Панчарево, в който в момента се съхраняват нарязаните фигури от Паметника на Съветската армия. С това СОС даде съгласие СО да приеме и правото на собственост върху елементите, припомни председателят на БСП - София

Партията на Радев вярва: Край на индулгенциите в съдебната система! Нов ВСС през юли, главен прокурор – наесен

Партията на Радев вярва: Край на индулгенциите в съдебната система! Нов ВСС през юли, главен прокурор – наесен

Това заяви Александра Вълчева, след като предложеният от Прогресивна България законопроект за промени в Закона за съдебната власт беше приет единодушно на първо четене в парламента.