6 Декември, 2025

Ревизоро: Изпращаме Сотир Цацаров в КПКОНПИ, за да кърпи дупки

Ревизоро: Изпращаме Сотир Цацаров в КПКОНПИ, за да кърпи дупки

Емил Димитров - Ревизоро

Той не искаше да оглавява комисията, но аз го убедих

За пореден път депутатът от Обединените патриоти Емил Димитров – Ревизоро, потвърди, че той е убедил главния прокурор Сотир Цацаров да се кандидатира за председател на КПКОНПИ. В интервю за БНТ Димитров бе категоричен, че няма друг висш юрист с толкова опит в съдебната администрация.

А иначе самият Цацаров не е искал да заеме поста. „Така се получи, че аз го убедих. Но това не значи, че аз имам някакви специални качества. Просто мотивите на колегите аз ги съобщих“, обясни Ревизоро.

По време на изслушването Цацаров каза, че е време тази комисия да се "събуди от сън". Димитров е на мнение, че трябва да има законодателна инициатива за това. „Ние малко или много в момента Цацаров го изваждаме от съдебната система и го пращаме на друго място пак да кърпи дупки“, призна депутатът.

Той попита ако не е Цацаров, кой да бъде на този пост. В момента пред него има много задачи - да направи нов закон, да преструктурира администрацията, да бъде арбитър. „Той дойде и поднесе една концепция, която всички я харесаха“, подчерта Емил Димитров.

Законът на КПКОНПИ се променя с обикновено мнозинство. Мерките ще са нормални и навременни, смята Ревизоро. Той обясни, че проблемите са ясни. Очевидно е, че списъкът с промените трябва да се прецизирa. 
Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.