30 Юли, 2026

Рейтингът на Путин в Русия спада вече 6 седмици поред

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Заедно с рейтинга на кремълския диктатор е спаднала и подкрепата за управляващата партия „Единна Русия“ с 2,4 пункта – до 27,3%.

В Русия шеста поредна седмица се отчита спад в одобрението за дейността на президента

Всеруският център за изследване на общественото мнение, който е държавен, вече шеста поредна седмица отчита спад в рейтинга на одобрение на дейността на президента на Русия, съобщават руски медии.

Отбелязва се, че в периода от 6 до 12 април рейтингът на одобрение на руския диктатор е достигнал 66,7%. В сравнение с предходната седмица той е спаднал с 1,1%. Намаляло е и нивото на доверие към Путин с 1,8% – до 72%.

Заедно с рейтинга на кремълския диктатор е спаднала и подкрепата за управляващата партия „Единна Русия“ с 2,4 пункта – до 27,3%. В същото време рейтингите на другите партии, представени в Държавната дума, напротив – нарастват.

Подкрепа за войната в Русия

По-рано британският политолог и експерт по съвременна Русия Марк Галеоти отбеляза, че за Кремъл става все по-трудно да обяснява причините за войната в Украйна. На този фон там започват да активизират нови „страшилки“. По-специално се отбелязва, че в Русия напоследък активно се разпространява информация, че Великобритания и Франция уж планират да предоставят на Украйна ядрено оръжие.

Анализаторът също така отбеляза, че мнозинството граждани на Русия подкрепят преговори, за да се сложи край на войната в Украйна. По думите му все повече руснаци смятат, че Москва също трябва да направи отстъпки в мирните преговори.

 

faktor.bg

Сподели:
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Особено внимание авторът отделя на украинските удари срещу военната логистика и инфраструктурата на Русия в окупирания Крим

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с  балистични ракети

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с балистични ракети

Той нарече ключов приоритет за Украйна ракетите за противовъздушна отбрана – преди всичко ракети за Patriot, но също така за NASAMS, IRIS-T, HAWK и други системи

Коментари (0)