14 Май, 2026

Рейтингът на Тръмп удари нов антирекорд

Рейтингът на Тръмп удари нов антирекорд

Доналд Тръмп

Само 33% от американците одобряват действията на президента

Популярността на американския президент Доналд Тръмп достигна нов минимум - само 33 процента от американците одобряват дейността му. Това показват оповестени в понеделник данни от социологическо проучване на агенция "Галъп".

Според данните от проучването, проведено на 29 октомври, 33 процента от участниците се изказват в подкрепа на Тръмп, а 62 на сто дават незадоволителна оценка на неговата работа. В периода 26-28 октомври подкрепата за Тръмп се запази на равнище от 35 процента. През целия октомври показателят не превиши 39 на сто.

Предишният "антирекорд" беше регистриран на 14 август, когато Тръмп събра подкрепа от едва 34 процента, докато 61 на сто бяха против него. Публикувано във факти.бг: Пик в подкрепата за американския президент, без да се брои първата му седмица в Белия дом, беше регистриран на 11 март, когато 45% от американците одобряваха дейността му.
Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.