В писмото на президента на Зимбабве се казва, че оставката му влиза в сила незабавно
Президентът на Зимбабве Робърт Мугабе подаде оставка днес, предаде Ройтерс. Той е направил това в писмо, изпратено до парламента, съобщи председателят на Националното събрание, Долната камара на законодателния орган, Джейкъб Муденда.
Когато Муденда обяви новината пред депутатите, в залата избухна бурен възторг. По-рано днес двете камари на зимбабвийския парламент се събраха на съвместно заседание, за да задвижат процедура по импийчмънт на президента. Муденда прекъсна дебатите по въпроса, за да съобщи новината за оттеглянето на Мугабе.
В писмото на президента се казва, че оставката му влиза в сила незабавно.
Още от Свят
Microsoft съкращава 5 хил. служители, главно в подразделението Xbox
Компанията съобщава, че това е най-голямата реорганизация в историята на Xbox. През следващата финансова година ще бъдат съкратени около 3200 служители в гейминг бизнеса.
Комитетът за управление на Газа обяви готовност да поеме административния контрол
Палестинското движение "Хамас" съобщи днес, че разпуска своето управление в Газа. Сложният въпрос за разоръжаването на групировката обаче е все още нерешен.
Историк: Крим е погребал 7 империи (Част 1)
Руският опозиционер Гарри Каспаров каза една изключително умна фраза: „Започна с Крим, с Крим и ще свърши.“