17 Март, 2026

Робърт Редфорд за последно в "Старецът и пистолетът"

Робърт Редфорд за последно в "Старецът и пистолетът"

Робърт Редфорд

Носителят на "Оскар" за ролята му в "Ужилването" обяви, че няма да се снима повече

Кинозвездата Робърт Редфорд казва сбогом на кинокамерата. 81-годишният актьор обяви, че няма да се снима повече.

В интервю за американското издание ""Ентъртейнмънт уикли" Редфорд обяви, че криминалето "Старецът и пистолетът" ще е последният му филм. Премиеръта му е обявена за 28 септември.

Редфорд е на сцената от 21-годишен, а в киното се снима за първи път през далечната 1965 година.

Носител е на "Оскар" за ролята в "Ужилването" през 1973 година. Десет години по-късно основава кинофестивала за независимо кино "Сънданс".

81-годишният Редфорд е един от последните оцелели от своето поколение в киното, представител на изчезваща порода таланти от времена, когато нещата са се правили по различен начин. През 2008 г. умира неговият „брат по оръжие” и най-близък приятел в киното – Пол Нюман. Четири месеца по-рано Редфорд е загубил и друг близък приятел – Сидни Полак, с когото се познават от 50 години и са работили заедно върху поне седем филма. Склонността си към усамотяване той обяснява така: "Това се дължи може би на моите келтски корени. Семейството ми имаше по-скоро мрачен нрав. Съществуваше склонност да бъдеш скептичен и да не се доверяваш лековато на другите."

Редфорд може и да е последният от изчезващ вид кино-титани, но той никога няма да бъде отломка от миналото.

Сподели:

Коментари (0)

Plovdiv Jazz Fest кани ресторанти и клубове да празнуват Деня на джаз музиката

Plovdiv Jazz Fest кани ресторанти и клубове да празнуват Деня на джаз музиката

Фестът ще премине през централните улици на Пловдив в стила на нюорлеанските шествия и ще ни отведе на бързо музикално пътешествие през различни епохи и стилове, пишат организаторите

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Триумф на авторското кино: най-важните награди и изненади на Оскари 2026

Пол Томас Андерсън и филмът „One Battle After Another“ доминираха на Оскарите 2026 с шест награди, включително за най-добър филм и режисьор. Майкъл Б. Джордан спечели първия си „Оскар“, а „Sinners“ и „Frankenstein“ се отличиха в ключови категории на 98-ата церемония.

Нова версия на „Salvator Mundi“, свързвана с Леонардо да Винчи, предизвиква световен интерес

Нова версия на „Salvator Mundi“, свързвана с Леонардо да Винчи, предизвиква световен интерес

Версия на „Salvator Mundi“, свързвана със студиото на знаменития творец, привлече вниманието на престижния арт панаир TEFAF. Картината има сходство с произведението, продадено за рекордните 450 милиона долара