20 Февруари, 2026

Рокади в ГДБОП - Боян Раев е новият шеф

Рокади в ГДБОП - Боян Раев е новият шеф

снимка: пресцентър на МВР

На церемония днес в сградата на ГДБОП главният секретар на МВР Мирослав Рашков е представил Боян Раев, като обясни, че той е служител на МВР от 29 години, от които 15 в ГДБОП. Но така и не станаха ясни причините за рокади в структурата

Боян Раев е новият директор на ГДБОП, съобщават от сайта на Министерството на вътрешните работи (МВР).

От 2023 година Раев е заместник-директор, като от 27 май 2025 година е преназначен за директор със заповед на вътрешния министър Даниел Митов.

На церемония днес в сградата на ГДБОП главният секретар на МВР Мирослав Рашков е представил Боян Раев, като обясни, че той е служител на МВР от 29 години, от които 15 в ГДБОП.

От своя страна Боян Раев благодари за доверието и представи приоритетните дейности, сред които борбата с наркотрафика и контрабандата, противодействието на тероризма, трафика на хора и прането на пари.

От 27 май вече бившият директор на ГДБОП Явор Серафимов беше преназначен за заместник-директор на Главна дирекция "Национална полиция", припомня new.bg. Причините за рокадата не са ясни.

Боян Раев е назначен за служител в МВР през 1996 година. Последователно работи в група "Охрана на обществения ред", "Криминална полиция", "Престъпления против собствеността" и "Тежки престъпления" в структурите на ОДП - Габрово, ОДП - Варна и СДВР - МВР.

Служител на ГДБОП става през 2010 г. Назначен е за началник на сектор към отдел "Контратероризъм" през 2015 г. От 2021 до 2023 г. е началник на отдел "Специални операции", когато на 3 октовмри 2023 г. е назначен за зам.-директор на ГДБОП.

Сподели:

Коментари (0)

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

И към момента шести блок работи с намалена мощност заради необходимостта от подмяна на ключова част.

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

"Този кабинет ще бъде уязвим заради своята политическа оцветеност"

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Плавателният съд явно е потънал, надеждите са екипажът да не е останал на борда при потъването