15 Декември, 2025

Росен Желязков: НАТО продължава да е основен гарант за нашата свобода и сигурност

Росен Желязков: НАТО продължава да е основен гарант за нашата свобода и сигурност

снимка: архив

На 29 март 2004 г. страната ни направи своя стратегически избор, присъединявайки се към Северноатлантическия пакт заедно с още шест източноевропейски държави

Днес България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО – най-силния военнополитически съюз в света, който е гарант за сигурността, стабилността и свободата на своите граждани. Това пише на официалната страница на Министерски съвет във Фейсбук

На 29 март 2004 г. страната ни направи своя стратегически избор, присъединявайки се към Северноатлантическия пакт заедно с още шест източноевропейски държави. Това беше исторически момент, който проправи пътя на България към устойчиво развитие, защита на националния интерес и устойчивото ѝ присъствие като надежден съюзник в колективната отбрана.

Днес, в сложната и динамична международна среда, Алиансът продължава да бъде основен стълб на нашата сигурност. България, като активен и отговорен член, допринася за укрепването на Съюза и за изграждането на съвременни, боеспособни въоръжени сили, които са в състояние да отговорят на новите заплахи пред глобалната сигурност.

Уверен съм, че НАТО ще излезе от настоящите предизвикателства по-силен, по-обединен и по-готов да защитава сигурността на своите граждани. Бъдещето на България е силно обвързано със стабилността, солидарността и дългосрочното партньорство със съюзниците ни. Убеден съм, че инвестициите в отбраната, в човешкия потенциал и в технологиите ще осигурят мир, сигурност и просперитет за бъдещите поколения.

Сподели:

Коментари (0)

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

ПП-ДБ сезират прокуратурата за хотел в Дубай - смятат, че е притежание на Пеевски

Към момента не може да потвърди със сигурност дали това действително е негов хотел, но фактът на разпространеното твърдение и наличието на конкретно заснет обект в определен квартал на Дубай представляват информация за възможно престъпление, разпространена чрез медия, и следователно - самостоятелен законен повод според Наказателно-процесуалния кодекс за проверка от прокуратурата, отбелязват от пресцентъра на ПП-ДБ.

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

Николай Нанков: Вече не е президентство, а най-голямата партийна централа

От общо 11 служебни правителства седем са съставени от Радев.

Гроздан Караджов: Заварихме отчаяна ситуация, закъсали реформи

Гроздан Караджов: Заварихме отчаяна ситуация, закъсали реформи

„Не мога да кажа лоша дума за протест. Можем да чуем за недъзите на управлението от тях“, подчерта той.