13 Април, 2026

Росен Желязков:  Правителство няма да се увлече от популизъм за ръста на цените

Росен Желязков:  Правителство няма да се увлече от популизъм за ръста на цените

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Но ще направи всичко необходимо за нормалното функциониране на пазара и изясняване на всички елементи от производството до потреблението

„Днешното съвещание, което не е извънредно, а работно, е свикано, защото в обществото има много силна чувствителност по темата ръст на цените“. Това заяви премиерът Росен Желязков. 

Желязков подчерта, че неговото правителство „няма да се увлече от популизъм“, но ще направи всичко необходимо за нормалното функциониране на пазара и изясняване на всички елементи от производството до потреблението, които са ценообразуващи и могат да доведат до изкривяването на крайната цена.

„Очевидно има проблем във веригата на доставките. Това се дължи на практики, които трябва да бъдат установени от антимонополния орган, но и от органа по приходите - НАП и "Митниците"“, каза премиерът.

Той посочи, че нескончаемият брой посредници засягат както производителите, така и потребителите. „Ща анализираме както проблемите, така и възможните решения. Цените са функция на пазара и ние няма да предприемаме административни мерки, които да изкривят пазара“, обеща премиерът Желязков. І БГНЕС

 

Сподели:

Коментари (0)

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

"Има си Бог. Той ще ме съди, а не фалшиви месии, крещящи в хор."

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

"Най-искрено поздравявам всички по повод Великден и им пожелавам здраве и домове, изпълнени с топлота, разбирателство и благоденствие! Честито Възкресение Христово!"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Трансплантациите са извършени през нощта срещу Велика събота от екипа на доц. Пламен Димитров