Има възможност за редовен кабинет - Атанасов председател на НС, Борисов - премиер
Искаме да има редовно правителство. Единственият баланс за това е председател на парламента да бъде Атанас Атанасов, а Бойко Борисов – редовен премиер. Това заяви в студиото на Нова ТВ депутатът от ГЕРБ-СДС Росен Желязков.
„Ако в политиката си казал „а”, трябва да кажеш и „б”. Когато те са предложили Атанас Атанасов , ние казваме Бойко Борисов. Нашето предложение не е просто от инат за това, че първата политическа сила и на своя лидер. Макар, че няма нищо по-естествено. Борисов е човекът, който може да поеме политическата отговорност в този труден момент. Ако ПП-ДБ държат Атанасов да е председател на Народното събрание, но не приемат формулата „а” и „б” , това означава, че искат лидер на ПП-ДБ да стане служебен премиер”, поясни позицията си депутатът от ГЕРБ.
По думите му предстои да стане ясно дали Атанасов ще бъде коалиционна номинация на ПП-ДБ или само на ДСБ. Той уточни, че ако до сряда няма движение по въпроса, отново ще подкрепят кандидатурата на доц. Наталия Киселова.
На въпрос ще върнат ли първия мандат, Желязков коментира: „Това го заявихме с ясното съзнание, че формулата Атанасов и Борисов е отхвърлена. От вчера имаме нов политически сюжет. И ако той стане общо предложение на ПП-ДБ и те потърсят нашата подкрепа и приемат виждането ни за политическа стабилност, тогава ще преразгледаме позицията си”.
Според него шансът да отидем на нови избори е 50%, а този да нямаме бюджет – по-голям от тези проценти.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“