5 Декември, 2025

Росен Костурков: Съставът на кабинета ще бъде ясен до 1 седмица

Росен Костурков: Съставът на кабинета ще бъде ясен до 1 седмица

Росен Костурков

Имаме номинация за председател на правната комисия, заяви депутатът от ПП-ДБ

"Работи се по персоналния състав на евентуалното правителство, което ние ще предложим, но ние още не сме в хипотезата на раздадени мандати. Процедурно времето ще е около 10 дни, за които ние подредим персоналния състав на кабинета на малцинството, който ще предложим. Има насоки какви да бъдат имената, каква да бъде структурата на Министерския съвет, който ние ще предложим. Има много време, за да се изчистят тези неща и да бъдат обявени, няма имена, които да са спрягани за премиер. Съставът на кабинета ще бъде ясен до 1 седмица", заяви в ефира на БНТ Росен Костурков от "Продължаваме промяната – Демократична България".

По думите му е отговорно ГЕРБ да се опитат да реализират първия мандат.

"В парламента ще има плаващи мнозинства, което означава тежка работа на Народното събрание. Ще очакваме подкрепа по политики - и от ДПС, БСП, ИТН, както и от "Възраждане", но управленската прогрма ще бъде на ПП-ДБ", отбеляза Росен Костурков.

Според него в една парламентарна република един експертен кабинет трябва да има политическа подкрепа.

"Мисля, че днес правилникът ще бъде приет. Следващата стъпка е изборът на комисии, което е дълъг процес, другата седмица по това време ще ги имаме, не очаквам никакви скандали. Имаме номинация за председател на правната комисия на Стою Стоев", каза още Росен Костурков.

Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов