"Който не се справя с управлението на страната, трябва да напусне".
Правителството е хибрид от тотално противоположни по идеология партии без управленска програма, заяви пред БНР председателката на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова.
"Досега никое правителство не е започвало мандата си без ясна концепция и без план за справяне с кризите. Елементарната човешка логика е, че който не се справя с управлението на страната, трябва да напусне. Логиката на Бойко Борисов е, че не трябва да остане неубеден човек, че промяната е към по-лошо и в последствие хората не трябва да им гласуват вот на доверие. Колкото повече дни има това правителство, толкова това е по-вредно за държавата." - коментира тя.
По думите й, протестите не са политически, а социални и са ясен знак за несправяне на правителството с нито една от сферите на живот.
"Ако ГЕРБ беше във властта, кризите нямаше да се случат или щеше да намери разумно решение." - посочи Атанасова.
Тя коментира и спирането на доставките на природен газ от Русия: "Всички държави са намерили начин да извършват плащане, за да гарантират своя национален интерес. Няма държави, които плащат в рубли, но са намерили начин да гарантират доставките си на природен газ. Какъв газ ползва България и от какъв доставчик? Както и досега, но на цената плюс посредническите такси, които не знаем в чии джобове влизат. Ако ГЕРБ имаше възможност да предлага решение, щеше да го направи. Отново се завърнаха посредниците в доставката на природния газ".
Според нея правителството не планира нищо, което да е публично известно.
"Няма нужда опозицията да подкопава управлението, защото то се е закопало отдавна. Обмисляме вот на недоверие, има много теми, за които да се поиска вот на недоверие. На първо място ще поискаме оставката на зам.-председателя на Народното събрание. Тази коалиция би издържала само и само да остане във властта".
Още от България
Откриха две изчезнали деца от Варна
Двете деца сега са под полицейска закрила и са настанени в дом за временно настаняване на малолетни и непълнолетни
Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините
България се радва на почти летни температури, но още в четвъртък времето ще се промени чувствително. Очакват се захлаждане, гръмотевични бури и локални градушки в много райони на страната.
Владимир Чуков: Украйна си връща територии. В Русия ври и кипи
По думите му конфликтът в Иран е „директен и безмилостен“, а залогът е самото оцеляване на режима в Техеран.