Росен Желязков: Най-важното - стабилизиране на публичните финанси и неотклонност от европейския път
ГЕРБ-СДС предлага ясна законодателна програма с ясни срокове
Пред България има три пътя на развитие. Първият път е бавна нормализация на политическия живот. Вторият път е на политическа рецесия. Третият път е политическата регресия. Толкова динамично се развиват процесите около България, че ние не можем да си позволим втория и третия път, заяви кандидатът за премиер на ГЕРБ-СДС.
Това каза кандидатът за министър-председател от ГЕРБ-СДС Росен Желязков, след като представи състава и структурата на Министерски съвет през президента Румен Радев.
Предложените от нас министри са хора с политическа отговорност и опит, експерти.Това не са жертвените овни на ГЕРБ, това са хора, които веднага ще влезнат и ще започнат да решават проблемите, посочи той.
Ние не говорим за 4-годишен мандат, а за конкретни политики. Най-важното е стабилизирането на публичните финанси и неотклонност от нашия европейски път, подчерта политикът от ГЕРБ.
ГЕРБ-СДС предлага ясна законодателна програма с ясни срокове. Ще представим своите приоритети и в сряда, ако днес президентът издаде указа, ще влезем в НС, даде заявка Желязков на излизане от президентството.
Ако не постигнем и не положим старание за нашето политическо обединение за приоритетите, които са важни за хората, ние ще бъдем разколници. Приемам моята номинация с високо чувство за отговорност и ангажимент, заяви още Желязков.
Още от България
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община
Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова
Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите
"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."