3 Май, 2026

Росен Желязков не усмири депутатите и удари звънеца

Росен Желязков не усмири депутатите  и удари звънеца

снимка: БГНЕС

Три часа след като законодателната дейност в парламента беше стопирана народните представители от “Възраждане”, БСП и ИТН отново окупираха парламентарната трибуна. Въпреки двата председателски съвета, които бяха проведени, депутатите не намериха консенсус по темите свързани с демонтирането на Паметника на Съветската армия и конституционните промени.

От опозицията в лицето на “Възраждане”, БСП и ИТН категорично отказаха да седнат по банките си и да освободят парламентарната трибуна. “Възраждане” и БСП се обявиха против демонтажа на Паметника на Съветската армия, а ИТН против конституционните промени. По време на втория Председателски съвет трябваше да бъдат предоставени документи, които да удостоверят дали демонтажа на Паметника на Съветската армия е законен или не, но в пленарна зала не стана ясно какъв е изводът от разговорите между лидерите.

Председателят на НС Росен Желязков коментира, че след проведените разговори се е стигнало до извода, че не може да се въведе нормалният ред в залата, поради което заседанието беше прекратено.“Прекратявам заседанието. Следващото заседание утре в 9:00 часа”, обяви той. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Крум Зарков:  Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Крум Зарков: Това не е краят! БСП е най-важната политическа сила в България

Знаех, че референдум по въпроса за еврозоната е конституционно недопустим и не можех да премълча това. Ако спазваме Конституцията само когато ни харесва, не може да има правов ред."

Иван Анчев е признат за  почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Иван Анчев е признат за почетен член на Българо-американската полицейска асоциация

Това е знак на моята дългогодишна (25+) работа в подкрепа и изграждане на двустранните правоохранителни отношения между България и САЩ, заяви зам.-министъра на МВР

3 май е Световният ден на свободата на печата

3 май е Световният ден на свободата на печата

По целия свят денят се отбелязва с множество прояви, призоваващи към свободен достъп до информация, независимост на медиите и защита на журналистите при упражняването на професията си.