10 Май, 2026

Росен Желязков: Фалитите в транспортния бранш не се състояха заради намесата на държавата

Росен Желязков: Фалитите в транспортния бранш не се състояха заради намесата на държавата

Фалитите в транспортния бранш не се състояха заради намесата на държавата. Малкото пътувания доведоха до спад на приходите на автобусните компании. С мярката на правителството ликвидни средства стигнаха до 600 компании и ги подпомогнахме в най-подходящ момент. Това коментира транспортният министър Росен Желязков в ефира на БНТ.

„Пандемията трябва да намери решение тази година, защото държавата не може да замести реалната икономика“, заяви министърът.

Работата на железниците до 2024 г. е гарантирана с държавна субсидия. Шест са вече новите локомотиви до момента, до края на година се очаква да са 15 по дългите направления. Предстоят поръчките да мотриси за къси и средни разстояния. „Програмата на БДЖ ангажира и следващите правителствата“, смята Желязков.

Концесията на летище „София“ е в ход и трябва да приключи до юли месец т.г. От момента на подписване на договора с новия концесионер „Софткънект“ до ефективното му влизането в сила има срок от една година, а може и да по-рано да стане, казва Желязков като обясни, че в това време текат различни процедури.

Пощите слизат под земята за удобство на гражданите. През 2019 г. близо 500 000 души са минала през подземния транспорт затова във всяка станция ще има клон, обясни транспортният министър предстоящото увеличение на офисите на "Български пощи"., обясни той.
Сподели:

Коментари (0)

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

В нарочна декларация формацията се обяви за "опозиция на свръхконцентрацията на власт", определя президентските избори през 2026 като ключова стратегическа битка за България

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

По неговите думи Румен Радев няма да бъде „втори Орбан“, докато остава верен на тезата "да извадим олигархията от властта", хората ще му прощават и слабости

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

По думите на съпредседателя на "Да, България" хората ще разберат, че може би става дума за подмяна на един олигархичен модел с друг