15 Май, 2026

Росица Матева, ЦИК: Може да се гласува по хотели и мотели

Росица Матева, ЦИК:  Може да се гласува по хотели и мотели

Има  възможност за регистрация на настоящ адрес, и в хотели, и в мотели, в други почивни места. В тази връзка ние изпратихме запитване до регионалния министър, тъй като 14 дни преди изборния ден, гражданите могат да заявят гласуване по настоящ адрес.по  Това заяви по БНТ Росица Матева, зам.председател на ЦИК.

Все още има достатъчно време тези избиратели, които са си запазили почивка на датата за деня на изборите, да заявят регистрация на временен настоящ адрес в мястото, в което ще почиват - в хотела или в почивната станция. Но има процедури, които трябва да се спазват, и е хубаво регионалният министър да каже какви документи трябва да се представят евентуално от хотелите и от от почивните домове, какви данни трябва да бъдат подадени от лицата, които ще пребивават по време на изборите в тези места, за да могат да подадат съответно заявление за гласуване по настоящ адрес. Очакваме това решение, каза още по БНТ Росица Матева.

Сподели:

Коментари (0)

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

"Вероятно ще има окончателна присъда след 7-8 години. Както в повечето подобни случаи. Аз не съм съгласен с това и няма да се примиря", казва Николай Попов

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протестиращите носеха български, украински и европейски флагове, също и постери, на които се виждаше цигулка, от която капе кръв - на фона на причинените от Русия разрушения в Украйна

 Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Той подчерта, че проблем с растящите цени действително има, но според него причините са другаде – международното поскъпване на петрола заради войната и високите държавни разходи.