Очевидци публикуваха видеозапис с мощни експлозии
Ростовска област е била подложена на масирана атака с дронове, съобщи губернаторът Василий Голубев. В Ростов на Дон се намира щабът на руската "операция" срещу Украйна
Голубев заяви, че 55 украински безпилотни летателни апарата са нанесли удари по региона. Спореде руското военно министерство, в района на Ростов на Дон дроновете са били 36 - "прехванати и унищожени".
По версията на Голубев "никой не е пострадал", но горят складове в Каменски и Морозовски район. Същеверменно казва, че "службите за спешна помощ се занимават с ликвидиране на последствията". Не уточнява какво се е съхранявало в складовете.
Междувремено очевидци публикуваха видеозапис с мощни експлозии в Морозовския район, което не кореспондира с версията на министерството, че дроновете са "прехванати и унищожени" дронове.
Русия твърди, че през изминалата нощ и тази сутрин е свалила 76 украински дрона, насочени по-специално към петролни бази. Руското военно министерство обичайно премълчава размера на щетите от украинските атаки и преувеличава ефективността на руските сили при противодействието срещу такива операции.
Още от Свят
Лукашенко нареди внезапна проверка на бойната готовност на армията на фона на визитата на Ратклиф в Москва
Секретарят на Съвета за сигурност на Беларус призова обществеността да не приема, че „се случва нещо извънредно“
Най-малко 50 празнуващи бяха ранени от фойерверки в Испания
Трима мъже на 41, 53 и 54 години са приети в болница с изгаряния, съобщиха регионалните здравни власти
Тръмп: Може да излезе нещо от визитата на Ратклиф в Русия
Американският държавен глава направи това изявление в интервю за "Програмата на Глен Бек"