30 Март, 2026

Пентагона: Русия тиражира фейкове за кражби на западно оръжие в Украйна, няма такива доказателства

Пентагона: Русия тиражира фейкове за кражби на западно оръжие в Украйна, няма такива доказателства

Киев е дал на САЩ безпрецедентен достъп до информация

Няма достоверни доказателства за незаконно пренасочване на предоставени от САЩ съвременни въоръжения на Украйна. Това заяви по време на брифинг говорителят на Пентагона генерал Пат Райдър.  

"Наистина виждаме случаи, в които Русия продължава да разпространява дезинформация с твърдения за обратното. Но, наблюдавайки как украинците използват тези възможности на бойното поле, виждаме, че ги използват ефективно по всички очевидни причини, тъй като Русия продължава да представлява значителна заплаха за суверенитета на Украйна." – посочва ген. Райдър, цитиран от Гордон.

Той отбелязва, че САЩ проследяват оръжията, които получава Украйна.

"Украинците предоставиха безпрецедентен достъп до информация за оборудването, което предоставяме. Те напълно разбират и подкрепят нуждата ни да гарантираме, че можем да се отчетем по пера за това, което подлежи на отчет. И затова ще продължим тясно да си сътрудничим с тях." – коментира говорителят на Пентагона.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Енергийните министри на спешна среща в Брюксел

Енергийните министри на спешна среща в Брюксел

Целта е да бъдат разгледани своевременно възможностите за съгласуван подход на фона на събитията в Близкия изток

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Войната в Иран наруши доставките на ключов компонент за производството на дронове в Украйна

Позовавайки се на данни от Института за модерна война, Defense Express съобщи, че 41% от износа на сяра се транспортира през блокирания Ормузки проток

Строят подземен военен комплекс под балната зала на Тръмп

Строят подземен военен комплекс под балната зала на Тръмп

Президентът на САЩ започна строежа през миналия октомври, предизвиквайки критики, когато срина с булдозери цялото крило от президентската резиденция във Вашингтон. Проектът беше представен като бална зала за 1000 души.