Руският заместник външен министър Сергей Рябков съобщи, че представители на Русия и Съединените щати са провели разговори, насочени към намаляване на напрежението в двустранните отношения, но подчерта, че основните разногласия между двете страни все още не са преодолени, предаде Ройтерс.
По думите на Рябков следващият етап от тези контакти се очаква да се състои в началото на пролетта, информира руската агенция Интерфакс.
По време на срещите двете страни са обсъдили възможни решения на редица спорни въпроси, които са оказали влияние върху дейността на дипломатическите им мисии. Разговорите се провеждат отделно от преговорите между Москва и Вашингтон, свързани с войната в Украйна, уточнява Ройтерс, цитиран от БТА.
От изявлението на руският заместник външен министър става ясно, че Русия е далече от топенето на ледовете в отношенията със САЩ. Кремъл просто „маркира присъствие“ на масата за преговори, докато изчаква да види какъв ще бъде новият курс на Вашингтон след януари. Затова и продължава с убийствените удари с ракети и дронове в различни области и градове на Украйна, преследвайки своите максималистични цели, като цинично игнорира усилията на Европа и Америка да бъде постигнат справедлив и траен мир за Украйна.


Коментари (0)