17 Март, 2026

Рубио: Мадуро не е президент на Венецуела, правителството му е нелегитимно

Рубио: Мадуро не е президент на Венецуела, правителството му е нелегитимно

Марко Рубио, снимка: EPA/BGNES

"Мадуро се е противопоставил на волята на венецуелския народ, като безпочвено се обяви за победител."

Държавният секретар на Съединените щати Марко Рубио заяви днес, че президентът на Венецуела - Николас Мадуро, не е легитимен глава на латиноамериканската държава и определи правителството му като нелегитимно, предаде БНР.

В своя публикация в социалната медийна платформа Х по случай годишнината от последните президентски избори във Венецуела, Рубио посочи, че "Мадуро е ръководител на "Картел де лос солес" - наркотерористична организация, която е завладяла държава. И е обвинен във внасяне на наркотици в Съединените щати".

В свое предишно официално изявление Рубио подчерта:

"Мадуро се е противопоставил на волята на венецуелския народ, като безпочвено се обяви за победител. Съединените щати ще продължат да работят с нашите партньори, за да подведат под отговорност корумпирания, престъпен и нелегитимен режим на Мадуро."

Сподели:

Коментари (0)

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

САЩ и Иран поддържат ограничен дипломатически канал чрез специалния пратеник Стив Уиткоф и външния министър Абас Аракчи. Контактите се водят на фона на продължаващата война и напрежението в Близкия изток.

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

„Какво очаква Доналд Тръмп от няколко европейски фрегати в Ормузкия проток, което мощният американски флот не може да направи сам?“, попита Писториус

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Куба остана без ток след пълен срив на електроенергийната мрежа. Масовите прекъсвания на електрозахранването предизвикаха протести и изостриха икономическата криза на острова.