Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им
Рублата загуби повече от 3 процента от стойността сиРублата загуби повече от 3 процента от стойността си в първия работен ден след поредните финансови санкции, наложени на Русия от Съединените щати. В късния следобед вчера щатският долар се разменяше за 60 рубли - най-високата му стойност от ноември миналата година, съобщава БНР.
Водещите руски компании също бяха засегнати от наказателните мерки на Вашингтон. Индексът на Московската борса се свлече с повече от 9 процента, а калкулираният в долари РТС - с 11 на сто. Най-много пострада компанията за производство на алуминий "Русал", притежавана от Олег Дерипаска. Нейните акции загубиха днес над половината от стойността си.
Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им заради новите американски санкции. Това показват изчисления на сп. "Форбс", цитирани от ТАСС. Най-много е загубил шефът на алуминиевия гигант "Русал" Олег Дерипаска - 1 милиард и 300 милиона долара. Следват го Владимир Потанин и Виктор Векселберг - с по около 1 милиард долара загуби.
наложени на Русия от Съединените щати. В късния следобед вчера щатският долар се разменяше за 60 рубли - най-високата му стойност от ноември миналата година, съобщава БНР.
Водещите руски компании също бяха засегнати от наказателните мерки на Вашингтон. Индексът на Московската борса се свлече с повече от 9 процента, а калкулираният в долари РТС - с 11 на сто. Най-много пострада компанията за производство на алуминий "Русал", притежавана от Олег Дерипаска. Нейните акции загубиха днес над половината от стойността си.
Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им заради новите американски санкции. Това показват изчисления на сп. "Форбс", цитирани от ТАСС. Най-много е загубил шефът на алуминиевия гигант "Русал" Олег Дерипаска - 1 милиард и 300 милиона долара. Следват го Владимир Потанин и Виктор Векселберг - с по около 1 милиард долара загуби.
Фактор
Водещите руски компании също бяха засегнати от наказателните мерки на Вашингтон. Индексът на Московската борса се свлече с повече от 9 процента, а калкулираният в долари РТС - с 11 на сто. Най-много пострада компанията за производство на алуминий "Русал", притежавана от Олег Дерипаска. Нейните акции загубиха днес над половината от стойността си.
Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им заради новите американски санкции. Това показват изчисления на сп. "Форбс", цитирани от ТАСС. Най-много е загубил шефът на алуминиевия гигант "Русал" Олег Дерипаска - 1 милиард и 300 милиона долара. Следват го Владимир Потанин и Виктор Векселберг - с по около 1 милиард долара загуби.
наложени на Русия от Съединените щати. В късния следобед вчера щатският долар се разменяше за 60 рубли - най-високата му стойност от ноември миналата година, съобщава БНР.
Водещите руски компании също бяха засегнати от наказателните мерки на Вашингтон. Индексът на Московската борса се свлече с повече от 9 процента, а калкулираният в долари РТС - с 11 на сто. Най-много пострада компанията за производство на алуминий "Русал", притежавана от Олег Дерипаска. Нейните акции загубиха днес над половината от стойността си.
Повече от 12 милиарда долара са загубили руските милиардери в понеделник от срива на акциите на компаниите им заради новите американски санкции. Това показват изчисления на сп. "Форбс", цитирани от ТАСС. Най-много е загубил шефът на алуминиевия гигант "Русал" Олег Дерипаска - 1 милиард и 300 милиона долара. Следват го Владимир Потанин и Виктор Векселберг - с по около 1 милиард долара загуби.
Още от Бизнес
Студен душ за управляващите: БНБ влоши прогнозите си за икономическия растеж през 2026
Основните фактори за ревизията в прогнозата за БВП и инфлацията са свързани с процесите във външната среда и най-вече с конфликта в Близкия изток
Горанов: Кабинетът смята, че може да се поддържа икономиката на астероиди
По думите на бившият финансов министър Владислав Горанов правителството на Радев пропуска шанса за по-амбициозни бюджетни реформи, с дефицит над 3% няма как да се върнем към нормална фискална политика
Фискалният съвет предупреждава за влизане в "неуправляема дългова спирала"
Експертите от съвета посочиха, че дълговото бреме се превръща в структурен дефект на бюджета, тежестта се прехвъля върху бизнеса, а лихвените плащания нарастват рязко и по този начин изземват ресурс от сектори като образование и здравеопазване