Председателят на парламента предложи да се подпише протокол с Украйна
Комисията по отбрана на румънския парламент ще разгледа законодателни промени, които ще позволят на военните да свалят дронове, нарушаващи въздушното пространство на страната, предаде „Аджерпрес“.
Представители на Министерството на националната отбрана на Румъния ще присъстват на заседание на комисията на 11 септември.
По-рано председателят на парламента Николае Чиук предложи да се подпише протокол с Украйна, който да гарантира, че руските дронове, навлизащи в румънското въздушно пространство, „може да бъдат унищожавани от системите за противовъздушна отбрана“. /БГНЕС
Още от Свят
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток
По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна