6 Декември, 2025

Румънски вестник: България изненадващо смени стратегията за ваксинация

Румънски вестник: България изненадващо смени стратегията за ваксинация

Снимка: БГНЕС

"Адевърул" цитира и премиера Бойко Борисов

Решението на българското правителство да се откаже от стратегия за ваксинация в етапи и да предложи ваксина на всеки, който поиска, изненадващо доведе до нарастване на интереса към имунизация срещу COVID-19, пише румънският вестник "Адевърул".

Изправено пред липса на интерес към имунизация срещу COVID-19, българското правителство реши в петък да отвори центровете за ваксинация за всички.

Решението се оказа добро до момента и доведе до поставяне на първа доза на 33 000 души, посочва вестникът и отбелязва, че за шестте седмици на ваксинация в етапи само 90 000 души са се явили в центровете за ваксинация, предава БТА.

Вестникът цитира премиера Бойко Борисов да казва, че само 10 процента от хората, планирани за ваксинация в предвидените преди това етапи, са се явили за поставяне на дози от ваксината.

Преди да смени стратегията, България се намираше в трета и четвърта фаза на процеса, съответно имунизиране на лицата на възраст над 65 години, на работещите в сферата на сигурността и други от ключови сектори за функционирането на държавата. Според анкети около половината от българите отказват да се ваксинират срещу COVID-19, пише румънското издание.
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото