17 Юни, 2026

Румънските социалдемократи одобриха бъдещото правителство

Снимка: БТА

На 21 юни падна предишното правителство на Сорин Гриндяну след вот на недоверие

Ръководството на управляващата в Румъния Социалдемократическа партия одобри новото правителство, което ще оглави Михай Тудосe, съобщи агенция Аджерпрес. В новия кабинет ще има трима вицепремиери, като единият ще бъде без портфейл. Теодор Мелешкану и Тудорел Тоадер остават съответни министрите на външните работи и на правосъдието.

За министър на отбраната е предложен Адриан Цуцурян, който досега оглавяваше парламентарната комисия за контрол на Румънската служба за информация (службата за държавна сигурност), а на икономиката Михай Фифор. Очаква се в петък парламентът да гласува кандидатурите на премиера и на новото правителство.

На 21 юни падна предишното правителство на Сорин Гриндяну след вот на недоверие.

Сподели:
Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

НАТО:  Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи

НАТО: Загубите на Русия в жива сила вече надхвърлят 1,4 милиона военнослужещи

Въпреки това руските сили продължават активните бойни действия по цялата фронтова линия, особено в Покровското направление, като се стремят да напреднат към Доброполи

Тръмп: Споразумението с Иран не е окончателно, може пак да полетят бомби върху главите им

Тръмп: Споразумението с Иран не е окончателно, може пак да полетят бомби върху главите им

"Ако не ми хареса, ще се върнем към стрелбата срещу тях"

Коментари (0)