29 Април, 2026

Румънският парламент гласува правителството на Виорика Дънчила

Румънският парламент гласува правителството на Виорика Дънчила

Виорика Дънчила

Бившият евродепутат от Социалдемократическата партия получи подкрепа от 282 депутати и сенатори

Румънският парламент гласува за състава и програмата на новото правителства на страната начело с Виорика Дънчила от Социалдемократическата партия, съобщи БГНЕС.

282 депутати и сенатори гласуваха „за“, 136 бяха „против“ и 1 - „въздържал“ се. Новият кабинет се нуждаеше от 233 гласа, за да стане факт.

Преди да стане първият министър-председател жена 54-годишната Дънчила беше евродепутат. Тя е смятана за близка до Ливиу Драгня.

Дънчила замени на този пост Михай Тудосе, който бе вторият премиер, назначен от социалдемократите, след като правителството на предшественика му Сорин Гриндеану беше потопено от партията с вот на недоверие през миналия юни.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Германският канцлер изрази и съмнения относно изхода от преговорите, заявявайки, че не вижда „каква стратегическа изходна позиция ще изберат американците

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

В седмичното си обръщение към парламентарната група на НРП днес Йозел критикува последната вълна от арести на общински кметове от партията му по обвинения в корупция и манипулиране на търгове

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

„Трябва да изпитваме възхищение, уважение и благодарност за това, което прави Украйна“, заяви бившият началник на щаба на отбраната на Великобритания адмирал Антъни Радакин