6 Февруари, 2026

Румен Христов: Шпионският скандал потвърди, че рубладжиите у нас не са свършили

Румен Христов: Шпионският скандал потвърди, че рубладжиите у нас не са свършили

Румен Христов

Червената разделителна линия за СДС са БСП и проруски ориентираните политически субекти, изтъкна партийният лидер

СДС има традиция да се явява в коалиция от доста време. Ние бяхме в ОДС, в Реформаторския блок. Най-важно сега е да обединим десният пронатовски и проевропейски електорат. Това заяви в ефира на Би Ти Ви лидерът на СДС Румен Христов.

Той посочи, че наистина СДС е марка, това е партията, която е променила България. Но ако преди каузите й са били членство в НАТО и в ЕС, сега тя стъпва на три много важни тези: по-малко държава в бизнеса, но по-силна в публичния сектор; по-ниски данъци и по-високи доходи.  

Христов посочи, че червената разделителна линия за СДС са БСП и проруски ориентираните политически субекти. 

Проевропейското и пронатовското ни сплотява. Червеното и производните на комунистите и на ДС нямат място като наши коалиционни партньори, подчерта партийният лидер. 

Правосъдната реформа 

Ние подкрепихме реформата на Христо Иванов. Но промените в правосъдната система са свързани с промени на Конституцията, която е изцяло червена. Тя беше направена с една цел – да се трасформира политическата власт в икономическата. Моделът е закован в Конституцията, затова тя се нужда е промяна.  Според нас съдебната система трябва да има по-голяма самостоятелност по отношение на двете колегии – съдийски и прокурорски, и независимост от изпълнителната власт. 

Шпионският скандал

Той е знак за две неща.  Първо, Русия не е спряла да се меси в съдбините на България, която е член на ЕС и НАТО. Второ – че рубладжиите у нас не са свършили, което е много укорително. Още повече, че ние искаме да влезем в Шенген, да пътуваме безвизово до САЩ. Срамно и недопостимо е това, което се случи и отговорните институции е добре да си свършат работата.

Пандемията 
Ние сме за по-строгите мерки. Ваксините – няма как да се внесеш нещо, което не е произведено. Щеше да бъде тревожно, ако в ЕС бяха ваксинирани 40%, а у нас – 5-6%.

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: Докато едни печелят време държавата спира - Йотова незабавно да назначи премиер

Бойко Борисов: Докато едни печелят време държавата спира - Йотова незабавно да назначи премиер

"Няма кой да носи отговорност, няма кой да взема решения, а цената се плаща от хората и бизнеса"

Божанов: Най-малко 64 000 видеокамери у нас са уязвими чрез интернет - дори за начинаещ хакер

Божанов: Най-малко 64 000 видеокамери у нас са уязвими чрез интернет - дори за начинаещ хакер

"Тази справка трябваше да я е направила някоя институция и вече да се е свързала с интернет доставчиците, за да могат те да предупредят клиентите си"

Гръцката полиция откри 5,5 кг хероин в тайник в колата на български гражданин

Гръцката полиция откри 5,5 кг хероин в тайник в колата на български гражданин

Хероинът е бил скрит в специално изграден тайник. Наркотиците са открити с помощта на полицейското куче Рокси