17 Март, 2026

Румен Христов: Популизмът и протекционизмът са част от миналото, не от бъдещето

Румен Христов: Популизмът и протекционизмът са част от миналото, не от бъдещето

Румен Христов

Зърнопроизводителите да протестират срещу излизането на Русия от зърнената сделка

Има допирни точки между правителството и земеделските производители, може да се намери балансирано решение – това заяни през бТВ депутатът от ГЕРБ-СДС Румен Христов.

„Популизмът и протекционизмът са част от миналото, те не са част от бъдещето“, подчерта той, като добави, че трябва да помислим къде сме конкурентноспособни и как да се развиваме в конкурентна среда.

Христов отбеляза, че затварянето на пазара носи риск от монополно високи цени.   

По думите му, правителството не смята да налага забрана на вноса от Украйна. Той е категоричен, че трябва да се намери балансирано решение, което отчита интересите на земеделските производители, преработвателите и най-вече потребителите, които биха искали по-ниски цени. 

Христов призова да спрат спекулациите с качеството на внасяните продукти, защото те се търгуват и в ЕС.

Депутатът запита защо зърнопроизводителите не протестират срещу саботирането на зърнената сделка от страна на Русия и срещу водената от нея война в Украйна.  
„Причината за сегашната ситуация е войната“, отбеляза Румен Христов.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци