18 Май, 2026

Румен Христов: На местните избори ще търсим взаимодействие с десните формации

Румен Христов: На местните избори ще търсим взаимодействие с десните формации

Румен Христов

С ГЕРБ се сработваме добре, ще продължим партньорството, посочи още лидерът на СДС

ГЕРБ и СДС се явиха заедно на европейските избори през май, а сътрудничеството им по всяка вероятност ще продължи и на местния вот през есента. Това обяви в студиото на "България он Еър" председателят на СДС Румен Христов. По думите му вече се гледа на изборите за кметове, защото те са съвсем скоро и винаги са важни за партията им.

"Имаме решение на Националния съвет, което дава автономия за решение на нашите общински структури как да се явяват на местните избори, с изключение на забраната към БСП и ДПС. Най-предпочитани за нас са партиите от ЕНП, но най-вероятно на много места ще се явим с ГЕРБ, защото видяхме, че се сработваме добре. Че стиковката е добра, че има уважение към нас и най-вероятно на много места ще имаме подобни коалиции", каза Христов.

Лидерът на СДС коментира още, че коалициите са нормално нещо, защото така се управлява и Европа в последните години, а у нас трудно може една партия да бъде самостоятелна в управлението.

"Трябва да продължи и в България дясното управление и от тази гледна точка е нормално да се търси взаимодействие между десните формации", допълни още Румен Христов.

Председателят на СДС беше категоричен, че те също са критикували ГЕРБ за определени политики и имат различни виждания с тях за някои неща, но в евентуално бъдещо управление на страната, в което да участват партии от ЕНП, ще се управлява по-лесно и еднопосочно.

"Ще бъде по-добре за България. България има нужда от дясно управление", настоя Христов
Сподели:

Коментари (0)

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

България посреща новата седмица с повече слънце, умерен до силен вятър и температури около 25°. Очакват се и краткотрайни валежи с гръмотевици в някои райони.

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“