С ГЕРБ се сработваме добре, ще продължим партньорството, посочи още лидерът на СДС
ГЕРБ и СДС се явиха заедно на европейските избори през май, а сътрудничеството им по всяка вероятност ще продължи и на местния вот през есента. Това обяви в студиото на "България он Еър" председателят на СДС Румен Христов. По думите му вече се гледа на изборите за кметове, защото те са съвсем скоро и винаги са важни за партията им.
"Имаме решение на Националния съвет, което дава автономия за решение на нашите общински структури как да се явяват на местните избори, с изключение на забраната към БСП и ДПС. Най-предпочитани за нас са партиите от ЕНП, но най-вероятно на много места ще се явим с ГЕРБ, защото видяхме, че се сработваме добре. Че стиковката е добра, че има уважение към нас и най-вероятно на много места ще имаме подобни коалиции", каза Христов.
Лидерът на СДС коментира още, че коалициите са нормално нещо, защото така се управлява и Европа в последните години, а у нас трудно може една партия да бъде самостоятелна в управлението.
"Трябва да продължи и в България дясното управление и от тази гледна точка е нормално да се търси взаимодействие между десните формации", допълни още Румен Христов.
Председателят на СДС беше категоричен, че те също са критикували ГЕРБ за определени политики и имат различни виждания с тях за някои неща, но в евентуално бъдещо управление на страната, в което да участват партии от ЕНП, ще се управлява по-лесно и еднопосочно.
"Ще бъде по-добре за България. България има нужда от дясно управление", настоя Христов
Фактор
"Имаме решение на Националния съвет, което дава автономия за решение на нашите общински структури как да се явяват на местните избори, с изключение на забраната към БСП и ДПС. Най-предпочитани за нас са партиите от ЕНП, но най-вероятно на много места ще се явим с ГЕРБ, защото видяхме, че се сработваме добре. Че стиковката е добра, че има уважение към нас и най-вероятно на много места ще имаме подобни коалиции", каза Христов.
Лидерът на СДС коментира още, че коалициите са нормално нещо, защото така се управлява и Европа в последните години, а у нас трудно може една партия да бъде самостоятелна в управлението.
"Трябва да продължи и в България дясното управление и от тази гледна точка е нормално да се търси взаимодействие между десните формации", допълни още Румен Христов.
Председателят на СДС беше категоричен, че те също са критикували ГЕРБ за определени политики и имат различни виждания с тях за някои неща, но в евентуално бъдещо управление на страната, в което да участват партии от ЕНП, ще се управлява по-лесно и еднопосочно.
"Ще бъде по-добре за България. България има нужда от дясно управление", настоя Христов
Още от България
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт