Десницата победи, картата на България е синя
Ръководството на СДС излезе с първа официална оценка за отминалите местни избори.
"Съюзът на демократичните сили е разширил своите позиции в местната власт, като е получил 150 000 гласа и е спечелил 193-ма общински съветници. От друга страна, приносът на СДС за победата на Йорданка Фандъкова в София е бил решаващ". Тази равносметка направиха от ръководството на партията по време на първата официална пресконференция след местните избори. Лидерът на СДС Румен Христов очертае изводите от вота. "Десницата победи. Картата на България е синя и това е много важно. Изборът да бъдем заедно с големия партньор политическа партия ГЕРБ. Да, действително те направиха много добър резултат, но подкрепата, която даде Съюзът на демократичните сили, макар и не голяма, беше решаваща в много общини, включително и в град София", коментира Христов.
От СДС отчетоха двата спечелени областни града - Видин и Монтана. Във Видин сините бяха в коалиция с други десни формации, а в Монтана - в коалиция с ГЕРБ. В Карлово кандидатът на СДС Емил Кабаиванов спечели пореден мандат още на първи тур.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура