24 Март, 2025

Румен Христов: Доган може да дръпне килимчето на кабинета "Желязков"

Румен Христов: Доган може да дръпне килимчето на кабинета "Желязков"

Снимка: БГНЕС

Не знаел дали има влияние на Делян Пеевски в правителството

Ще дръпне ли ДПС на Доган килимчето на кабинета "Желязков". По този въпрос по БНТ говори лидерът на СДС и депутат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС Румен Христов. И той има опасения по този въпрос. 

„Нямаше как да гласувам срещу нашите кандидати за министри и срещу кабинета на Росен Желязков. Имам резерви към БСП, но и към Движение, права и свободи-ДПС. Най-голямата опасност ще дойде именно от ДПС на Доган, защото когато решенията не се взимат в полза на Ахмед Доган, той ще дръпне килимчето, както го е правил неведнъж. Това заяви По думите му в тежка политическа ситуация се намира България, като по-добрият вариант за правителство бил с Демократична България. За СДС е по-важно в коалицията да влезе ДБ, отколкото ДПС на Доган“, каза той.
Румен Христов заяви, че се надява БСП-Обединена левица да осъзнаят, че програми, които се финансират с дългове, не са добри за България. Христов се надява още да не се прави политика на заем с „червените“ в коалицията.

Румен Христов обясни, че не знае дали има влияние на Делян Пеевски в кабинета „Желязков“. ДПС-Доган били гарант за това.

Той смята още, че е добре външен човек като Даниел Митов да оглави Министерство на вътрешните работи. Според Христов е добре, че Митов е избрал Ивайло Иванов за началник на политическия кабинет на МВР.
Румен Христов не каза и какво ще получи СДС, като коалиционен партньор на ГЕРБ в новата власт.

Кабинетът "Желязков"

Премиерът Росен Желязков, заедно с новото редовно правителство, което положи клетва на 16 януари след одобрение със 125 гласа "за" от депутатите в парламента, пое властта официално от Димитър Главчев и служебния кабинет, управлявали до момента. На церемония в Министерски съвет новият министър-председател поздрави предшественика си за свършената работа в среда без парламентарна подкрепа и без програма. Също така обяви, че "100 дни толеранс" вече няма - "това е в миналото", обещавайки да се ръководи от интересите на гражданите.

Кабинетът "Желязков" събра ГЕРБ-СДС, "Има такъв народ" и БСП със споразумение за съвместно управление. В него е включено специално приложение, подписано от "Демокрация, права и свободи - ДПС" на Ахмед Доган. Така се осигурява парламентарно мнозинство зад новото управление.

Сподели:
Христо Грозев с нови разкрития за мащаба на руските атаки срещу него

Христо Грозев с нови разкрития за мащаба на руските атаки срещу него

"Путин ме мрази и искаше да ме убие", твърди разследващият журналист в интервю за Channel 4 News по повод нов документален филм, свързан с покушенията срещу политически опоненти на Кремъл

Политолог: Ако решението за МЕЧ е тест, той е все едно да пъхнеш ръката си в кипяща вода

Политолог: Ако решението за МЕЧ е тест, той е все едно да пъхнеш ръката си в кипяща вода

Според Татяна Буруджиева това може да коства поста на Наталия Киселова, но стабилността на кабинета зависи единствено от ГЕРБ

Зафиров към посланик Мехмед Уянък: Сигурността на Европа зависи от външните ни граници, разчитаме на Турция

Зафиров към посланик Мехмед Уянък: Сигурността на Европа зависи от външните ни граници, разчитаме на Турция

Централно място в дискусията заемат темите за нелегалната миграция, инвестициите, визовия режим на турските граждани, сътрудничеството в отбраната