21 Февруари, 2026

Румен Петков: Грешка е политически партии да опитат да яхнат Мая Манолова

Румен Петков: Грешка е политически партии да опитат да яхнат Мая Манолова

Решението на съда за Джок Полфрийман е вулгарно и цинично

Грешка е политически партии да опитат да яхнат Мая Манолова. Вчера тя направи силно представяне на платформата си. Това каза в предаването "Плюс минус" по Нова телевизия лидерът на АБВ Румен Петков.

Не трябва да се спекулира с баланса, защото това само ще вреди на  Мая Манолова. Пожелавам й успех", заяви той по повод предстоящата битка за кмет на София и подкрепата на партията му за Манолова

Приветствам този подход на главния прокурор и премиера да бъдат пестеливи към съда по въпроса за условното предсрочно освобождаване на австралийския гражданин Джок Полфрийман, защото ние имаме нужда от  институционално мислене и възстановяване на държавността. Ние от АБВ затова се борим. Това решение ерозира усещането, че ние българите имаме държава, високопарно заяви той.

Решението на съда за Джок Полфрийман е вулгарно и цинично. Според мен съдия Калпакчиев трябва да се оттегли. ВСС трябва да разгледа действията и на тримата съдии, които са взели това решение. Не може някой, който е откраднал 2 кокошки, да си лежи цялата присъда, а този изверг, съден за убийство и опит за убийство, да излиза предсрочно.

 който коментира решението на Софийски Апелативен съд да освободи предсрочно австралиеца Джок Полфрийман осъден за убийството на студента Андрей Монов. "За мен БХК поставя на едно ниво съдия Калпакчиев и Полфрийман, защото и двамата са били "Човек на година" в тяхната класация. В решението на съда говорим за цинизъм и липса на морал. Този човек е осъден за убийство и опит за убийство. Осъден е и да плати кръвнина, което все още не е направил. Не искам да спекулирам със скръбта на семейство Монови. Аз познавам бащата и той е един много чист човек. Държавата трябва да направи нещо. Не знам как, но ВСС трябва да остави тези трима съдии да изкарват хляба на свободна практика. Не искам АБВ да се намесва в политизирането на ставащото в съдебната сфера. Ние не искаме да ставаме част от сблъсъка в и против съдебната система. Трябва да се борим за връщане в доверието на държавността. Решението на тези съдии ерозира това доверие", категоричен бе Петков.

Сподели:

Коментари (0)

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

„Да, България“ в Кърджали: Моделът на ДПС се пропуква

Депутати от партия се срещнаха с бизнеса, пред който заявиха, че на тези избори България има шанс за истинско европейско развитие

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Според нея президентът търси бъдещи партньори за периода след изборите, тъй като няма да разполага с достатъчно парламентарна тежест, за да бъде първа политическа сила

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

"На Националния съвет бяха изразени притесненията от присъствието на военна авиация на летището", заяви той