10 Юли, 2026

Румен Петков доволен от срещата на Борисов с Тръмп, пита къде са били министрите Захариева и Петкова

Румен Петков доволен от срещата на Борисов с Тръмп, пита къде са били министрите Захариева и Петкова
Румен Петков

Относно посещението на Борисов в Белия дом възниква въпрос със състава на делегацията. Това каза лидерът на АБВ Румен Петков на пресконференция в централата на партията. Румен Петков уточни, че посещението на Борисов в Белия дом е една много добра стъпка за България и за взаимоотношенията на между САЩ и България.

„Възникват няколко въпроса. Първият въпрос е свързан със състава на делегацията. Фактът, че се организира такава среща и в нея не участва вицепремиерът и министър на външните работи, буди въпроси. Това е стратегически външнополитически партньор на република България и неучастието на външния министър е знак дали министър-председателят няма доверие във външния си министър, дали САЩ не искат външният министър да е там, това са въпроси, които ще останат да висят. Неучастието е повод за дискусии и във всички случаи притеснения“, обясни Петков .

„В рамките на разговора между президента Тръмп и премиера Борисов една от стратегическите теми е енергетиката. А в състава на делегацията не участва министъра на енергетиката, което също смущава. Министър Петкова в годините е била един много аргументиран, солиден, поддръжник на развитие на ядрените мощности на нашата страна. Нейното неучастие при дебата върху енергетиката, няма как да не смущава“, допълни той.
Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)