1 Август, 2026

Румен Петков като прокурор: На 1-ви януари „Турски поток“ през България няма да има, виновен е Бойко Борисов

Румен Петков като прокурор: На 1-ви януари „Турски поток“ през България няма да има, виновен е Бойко Борисов

Целувките с руския посланик са нещо различно от реалната политика в интерес на България, която очевидно заобикаля Борисов или Борисов заобикаля политиката… На 1-ви януари „Турски поток“ през България няма да има, а ние сме обявили положителни резултати“. Това каза пред БНР Румен Петков, председател на АБВ, в коментар по темата – има ли напрежение между България и Русия.

В предаването „Неделя 150“ енергийният експерт проф. Атанас Тасев поясни:

„Закъсняхме – да, но няма умисъл за забавянето заради Закона за обществените поръчки… Ние сме заинтересувани колкото се може по-бързо да се случи, защото това е нашият план за газовия хъб „Балкан“.

По думите на Петков от 1-ви януари България няма да транзитира газ и за това е виновен Борисов, „защото умишлено проваля обществената поръчка“:

„България, която е учила е Европа на трансфер на газ, ще бъде заобиколена от всичко, благодарение на Бойко Борисов и Сергей Станишев. Борисов провали съзнателно тази процедура. Борисов обича еднакво и Путин, и Тръмп. България вече не е фактор, защото Станишев провали „Южен поток“, а Борисов го досъсипа и днес българската икономика и българският бит ще плащаме транзитна такса на Турция“.
Сподели:
Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма

Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма

Той и заместник-министър Мишченко са обсъдили възможностите за активизиране на политическия диалог, икономическите взаимоотношения, транспортно и енергийно свързване, както и обмяна на опит в областта на иновациите в сферата на отбраната,

Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи

Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи

Тя обяснява, че инициативата, моментът и начинът, по който един разговор се представя пред обществото и партньорите, са част от самата дипломация.

Бюджетът "Радев" 2026 вдига осигуровки, винетки и цигари още от днес

Бюджетът "Радев" 2026 вдига осигуровки, винетки и цигари още от днес

По-високи разходи за работещите, шофьорите и пушачите – държавата очаква десетки милиони евро допълнителни приходи.

Коментари (0)