29 Март, 2026

Румен Петков: Шефовете на "Булгаргаз" спешно да подават оставки

Румен Петков: Шефовете на "Булгаргаз" спешно да подават оставки

Румен Петков

От проруската партия АБВ настояват за спешно отстраняване на ръководството, защото обслужва корпоративни интереси за сметка на държавните

Обвиняваме ръководството на „Булгаргаз“ и считаме, че трябва да бъде отстранено на часа за това, че обслужва тясно корпоративни интереси за сметка на интересите на българките индустрия и бит. Това заяви пред медиите председателят на проруската партия АБВ Румен Петков.

Той обясни, че ръководството на „Булгаргаз“ е внесло втечнен газ чрез две компании-посредници, като едната от тях е била тясно обвързана с основния акционер и председател на Надзорния съвет на „Българско-американска кредитна банка“ Цветелина Бориславова, като цената на газа е била запазена практически същата като тази при внос от „Газпром“. 

„Беше ударен имиджа на САЩ, правителството го направи съвсем съзнателно, за да могат да крадат определени наши сънародници, защото втечненият газ на Гърция струваше 13 евро, те го доставиха в България на стойност 21-22 евро, тоест съвършено близко до това, което купуваме от „Газпром“ и това е престъпление към българската икономика и бит, което става със съучастието на министър-председателя“, отсече лидерът на партията, който никога не е криел своите пристрастия към Русия.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.