16 Август, 2026

Румен Порожанов: Хлябът поскъпва заради цената на пшеницата

Румен Порожанов: Хлябът поскъпва заради цената на пшеницата
Румен Порожанов

Всеки доставчик на хляб договаря цената с големите вериги

Поскъпването на хляба се дължи на поскъпването на пшеницата. Плавно поскъпват и енергийните суровини. Хлябът "Добруджа" е поскъпнал с близо 13 стотинки от юли до последната седмица на септември. Това се равнява на 10%. При цената на хляба няма спекула или поне не трябва да има. Всеки доставчик договаря цената с големите вериги. Смятам, че разговорите, които водим с тях, са много ползотворни. Нямаме подписани споразумения, каза по БНТ министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов по темата за поскъпването на цените на хранителните продукти. 

"По границата с Румъния направихме много хубава ограда и вече нямаме случаи на преминаване на диви свине. Днес се срещнах с ловно-рибарските съюзи. От другата седмица мислим да разрешим и да либеразираме процеса на лов на диви свине в забранените зони. Постъпките на опозицията по темата за чумата по дребните преживни животни бяха несериозни. Болестта е доказана и я има. В Шарково се търсеше и се предприеха абсолютно неприемливи действия. Търсеше се провокация. Ние изпълнихме всичко по закон. Жената от Болярово, при която се установи смъртност сред животните й, също поиска да се вземат проби от стадото й. Тя се опитва да поставя някакви условия, но си има закони и ние ги спазваме", категоричен беше земеделският министър по темата за чумата по животните.
Сподели:
Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Бордът по туризъм: Очакваме "забележителен старт" на сезон 2027 заради "Евровизия"

Бордът по туризъм: Очакваме "забележителен старт" на сезон 2027 заради "Евровизия"

Българският морски туризъм ще получи нови възможности за представяне и развитие, заяви председателят на Борда Полина Карастоянова

Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Пострадалият беше извлечен с помощта на бордната лебедка при съвместни действия на военнослужещите с екипите на Планинската спасителна служба

Коментари (0)