21 Юни, 2026

Румен Радев назначи агент на ДС начело на сухопътните войски

Румен Радев назначи агент на ДС начело на сухопътните войски

Николай Караиванов е работил за контраразузнаването като "Майк"

Президентът Румен Радев назначи Николай Караиванов за началник на щаба на сухопътните войски. Той потвърди с указ предложения от правителството бивш зам.-шеф на дирекция "Операции и подготовка" в Министерство на отбраната, който е издигнат и в чин бригаден генерал.

Николай Караиванов беше разкрит от Комисията по досиетата като агент на Държавна сигурност в контраразузнаването под псевдонима "Майк", докато работеше в Министерството на отбраната по време на предишния министър Николай Ненчев, припомня “Клуб Z“. Той е завършил военната академия "Г. Раковски" и е на служба от 1985 г.

Президентът одобри и други предложения за назначение от правителството - полковниците Красимир Кънев и Васил Събински също стават бригадни генерали. Кънев заставата начело на дирекция "Стратегическо планиране" към военното министерство, а Събински поема дирекция "Комуникационни и информационни системи" във Военния секретариат на Европейския съюз в Брюксел.

 
Сподели:
Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България

Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България

Украинската армия е най-силната в момента - "армия, която непрекъснато е в окопите и на фронта, с натрупан огромен опит и с непрекъснато снабдяване с боеприпаси"

Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент

Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент

Илияна Йотова  демонстрира, че мръсната руска война, православието и християнството разглежда единствено от русофилска и путинофилска гледна точката, а не като българофил, както повелява конституцията и поста, който заема

Величков: В ПП не знаем, че комитет ще издига Гюров за президент, Атанасов откъде знае?

Величков: В ПП не знаем, че комитет ще издига Гюров за президент, Атанасов откъде знае?

"Бих посъветвал партийните лидери да не участват в този разговор в този момент, не им е мястото те да казват прави ли се изпълнителен комитет и кой е техният кандидат"

Коментари (0)